VÝZVA
Kurzy vstupní kvalifikace Mladých ochránců přírody

Dáváme pouze příležitost, na vás je odhodlání a úspěch.

Vstupní kvalifikace Blatná 2004 z pohledu účastnice

Ve čtvrtek 29.1. jsme dorazili v 20:30 do klubovny v Blatné. Po vzájemném představení (20 účastníků a 3 organizátoři) jsme utvořili dvojice a obdrželi vše potřebné pro hodinovou večerní hru v okolí klubovny. Po návratu následovalo krátké úvodní povídání, rozdělení služeb a vymýšlení dobrot. Ještě jsme dostali speciální kartičky jako body za hru a hurá spát.

Hnedle zrána jsme vyrazili na nákup potravin. Před obědem jsme poslouchali Michalovu přednášku o zřizovateli oddílu, právnických a fyzických osobách a účetních dokladech. Dozvěděli jsme se i jak je to se zodpovědností. Po chutném obědě (těstoviny s masovou směsí a sýrem) bylo naším úkolem v šalamounsky rozdělených skupinách vymyslet a srozumitelně vysvětlit pravidla terénní hry na jednu hodinu pro dvacet účastníků. Ta naše byla velmi zajímavá, plná běhu, taktiky a rozbitých vajíček. Co dál? Jestlipak víte, co s odřeninami, puchýřem, co je to Zyrtec a co patří do letní a zimní lékárny? Co dělat s klíštětem, vymknutím kotníkem a co je třeba o úrazu říci lékaři, z jaké studánky lze pít? My už to díky přednášce od Ivy víme. V pět hodin jsme vyrazili na hodinovou procházku, při které jsme trénovali vystupování z vlaku, přechod přes silnici, lávku nebo noční les … Pobavili jsme se Odhadovačkou a Eskymáckou honičkou a spěchali na krupicovou kaši s překvapením. Večer jsme hráli malé divadelní představení s bezpečnostním motivem. Obzvláště působivé bylo vystoupení Hořící klubovna. Novinkou pro mě bylo, že při bouřce se kvůli rozdílům napětí nesmí dělat dlouhé kroky.

Sobotní ráno bylo zamotané do obvazů. Také jsme si zkoušeli stabilizační polohu, umělé dýchání, masáž srdce. Říkali jsme si o otřesu mozku, krvácení, popáleninách a jak ošetřit poranění jazyka, páteře i pánve a další úrazy. Po snědení párků a kaše jsme spěšně vyrazili do Příbrami. Cestou jsme si v praxi prověřili naše poznatky o vystupování a nastupování. V Příbrami nás čekala velkolepá hra plná focení, při které jsme poznali město i jeho historii. Vyvrcholením měl být Aquapark, ale právě tam probíhaly plavecké závody a tak jsme si dali čokoládu a sušenku a jelo se za veselého hraní Pružinek zpět.

Posledními tématy do diskuse byly pochvaly, tresty a bodování. Sestavovali jsme též program schůzky a rozebírali chování a zájmy různě starých dětí. Nakonec jsme se pobavili taktickou hrou o lesy, louky, řeky a jejich obyvatele. A protože jsme se již dobře poznali, povídali jsme si s novými kamarády dlouho do noci…

V neděli nás čekal písemný test. Všichni, kdož neměli při kursu zacpané uši, jej složili a někteří ještě ústně doplňovali. Zbývalo se už jen srdceryvně rozloučit, vyfotit, vyhlásit výsledky a domů.

Text na Michalovu objednávku sepsala Pecka z Ginkga

VÝZVU podporuje MOP z prostředků MŠMT | Máte zájem o kurz či účast? Neváhejte a napište. | Mapa webu