VÝZVA
Kurzy vstupní kvalifikace Mladých ochránců přírody

Dáváme pouze příležitost, na vás je odhodlání a úspěch.

Výzva 2009

Jak se máme

Všichni účastníci šťastně dorazili do místa konání letošní Výzvy. Někteří minutu po začátku, ale těžko jim něco vyčítat, když lektorský tým v části svého obsazení dorazil též s křížkem po funuse. Úvodní hrátka První večer byl věnován seznámení účastníků, základním informacím o tématech, které na nás v následujících dnech čekají a hrátkám. Sobotní ráno jsme zahájili sbíráním lístečků na přilehlé zahradě (není přece lepšího probuzení než ráno venku). Přemýšlíme a posloucháme Po rozdělení skupin kdo připraví, které jídlo, vyrazili účastníci na nákup (uvidíme jak to dopadne). Přes den se věnujeme metodice, bezpečnosti a právnímu minimu. Jediné co přes den pernamentně nestíháme je jídlo - to se vždy o 2 až 3 hodiny zpožďuje (asi to bude tím špatným proudem :)). Zbyl i čas na jednu venkovní hrátku, kterou připravují účastníci ve skupinách (celkem 5 skupin a tedy 5 hrátek). Sobotní večer si promítáme fotky jednotlivých oddílů z jejich činnosti.

Bráníme kytičky - hra

Nedělní snídaně má menší časový problém způsobený mírnou dezorganizací skupinky, která má přípravu na starosti. Dopolední program vyplňujeme psychologií a pedagogikou, kde se diskuze dostává do víru zejména v otázkách nefyzických rozdílů mezi pohlavími, zbytek času pak vyplňuje 1.pomoc ve své teoretické části. Po menší venkovní hrátce, která ne zcela splnila očekávání zadavatelů došlo na várky dalších informací z oblastí bezpečnost, pedagogika a psychologie.
Policie nás rozhání - hraPondělí je posledním celým dnem, ale také třetím a zajisté krizovým :). Na programu je praktický nácvik zdravovědy, první zkoušky (právě ona zdravověda) a neočekávaná vsuvka se záhadným názvem Šance 75, která se koná jednou za uherský rok.

Hrátky na odreagování

Jde o zcela improvizovaně vytvořenou hru po České Třebové, kde lze za 75 minut získat 75 bodů za různé úkoly typu, nákup pěti věcí na paragon za 1 korunu .... Vítězný tým získal plných 68 bodů. Ve zbylém čase dnešního dne probíráme témata které ještě zbyla. Večer se mírně zvrhnul a lze jen s útěchou říci, že je dobré zítra skončit. Zdravotnická praxe Účastníci je trochu rozdováděli a zatím to odnesla jedna rychlovarná konvice a jeden infopanel na zdi - praktická ukázka odpovědnosti (tady bude někdo platit).

Úterní dopoledne je vyplněno balním, úklidem a hlavně testem znalostí účastníků. Třicetiminutový test s 35 otázkami zvládla na první pokus větší polovina (ryze matematický obrat). Limit 20 bodů překročilo 10 účastníků, zbylých 8 si muselo ještě popovídat a zodpovědět doplňující otázky. Na úplný konec jsme zvolili hlavním talismanem Výzvy 2009, rychlovarnou konvici, která nerozdýchala postavení na elektrický plotýnkový vařič zn. zapnutý.

Společné foto Výzva 2009 Talisman

Foto z akce najdete zde.

Co vzniklo v rámci programu

Báseň o 75 slovechBáseň o 75 slovechBáseň o 75 slovechInfo o kurzu

Kdy a kam dorazit, co si přivést, co si nepřivést, na co se připravit, na co nezapomenout - vše najdete v návodu na Výzvu 2009 - stahujte zde.

VÝZVU podporuje MOP z prostředků MŠMT | Máte zájem o kurz či účast? Neváhejte a napište. | Mapa webu